Bookworms World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиКнигата, която ме промени  3f6f1ba3f7c31962Регистрирайте сеВход
RealTop.net BgTopWeb.com - Класация на Българските топ сайтове Гласувайте за моя сайт в БГ чарт
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
» Музиката, която звучи в момента
Книгата, която ме промени  EmptyВто Апр 01, 2014 12:31 am by nebel

» Младият Зейфод и безопасността
Книгата, която ме промени  EmptyПет Дек 20, 2013 2:41 pm by a Word Child

» Почти безобидна
Книгата, която ме промени  EmptyПет Дек 20, 2013 2:40 pm by a Word Child

» Сбогом и благодаря за рибата
Книгата, която ме промени  EmptyПет Дек 20, 2013 2:39 pm by a Word Child

» Животът, вселената и всичко останало
Книгата, която ме промени  EmptyПет Дек 20, 2013 2:39 pm by a Word Child

» Ресторант на края на вселената
Книгата, която ме промени  EmptyПет Дек 20, 2013 2:38 pm by a Word Child

» Пътеводител на галактическия стопаджия
Книгата, която ме промени  EmptyПет Дек 20, 2013 2:36 pm by a Word Child

» Любими автори
Книгата, която ме промени  EmptyНед Юли 21, 2013 3:29 pm by Sky

» Избор на книги
Книгата, която ме промени  EmptyНед Юли 21, 2013 3:26 pm by Sky

Книга на месеца

"Книгата разказва историята на малката Лизел, която попада при приемно семейство след смъртта на брат си. Новото й семейство, макар и бедно, я приема с цялата любов, на която е способно, като новият й баща я научава да чете и разбере красотата и силата на думите."

 

 Книгата, която ме промени

Go down 
+4
wenchy
Lalondale
McDreamiell
a Word Child
8 posters
АвторСъобщение
a Word Child
“We read to know that we are not alone.”
“We read to know that we are not alone.”
a Word Child


Любими автори : Сартр, Оруел, Паланюк, Буковски
Брой мнения : 126
Възраст : 30
От : Габрово

Книгата, която ме промени  Empty
ПисанеЗаглавие: Книгата, която ме промени    Книгата, която ме промени  EmptyСря Мар 14, 2012 2:34 pm

Съществува ли такава?
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com/selena.yordanova https://twitter.com/sn0wblind_
McDreamiell
Angel of happy ending
Angel of happy ending



Любими автори : Т. Пратчет, К. Кондова, Дж. Ролинс, М. Райли, Й. Йовков, Н. Вапцаров и още много
Любим жанр : фентъзи, трилъри, приключенски
Брой мнения : 8
Възраст : 30
От : Силистра /надявам се скоро София/

Книгата, която ме промени  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата, която ме промени    Книгата, която ме промени  EmptyНед Юли 15, 2012 8:49 am

Всяка една? Като че ли всяка книга ти дава нещо велико и те извисява за момент, а после остава приятният гъдел, че си я прочел.
Върнете се в началото Go down
Lalondale
Потребител
Потребител
Lalondale


Любим жанр : Всичко. И под всичко имам предвид всичко.
Брой мнения : 28
От : Бургас.

Книгата, която ме промени  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата, която ме промени    Книгата, която ме промени  EmptyПон Юли 16, 2012 1:27 am

Донякъде съм склонна да се съглася.
Всяка книга те обогатява с нещо и те променя. Даже да е най-голямата тъпотия, която си чел. Винаги е така.
Та, да. Всяка книга те променя по малко.
И все пак не може да няма книга, която да те е променила малко повече от останалите.
За мен беше цялата 'Хари Потър' поредица и 'Спасителят в ръжта' на Дж. Д. Селинджър. Да не забравя 'В търсене на Аляска' от Джон Грийн.
Нямам намерение да обяснявам как, защо, кога.
Промениха ме.
Даже доста.
Не мисля, че осъзнах напълно промяната, когато дойде. Просто в един момент се усетих различна, след като ги прочетох.
Стана ей така.
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com/dersestrider
a Word Child
“We read to know that we are not alone.”
“We read to know that we are not alone.”
a Word Child


Любими автори : Сартр, Оруел, Паланюк, Буковски
Брой мнения : 126
Възраст : 30
От : Габрово

Книгата, която ме промени  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата, която ме промени    Книгата, която ме промени  EmptyПон Юли 16, 2012 1:52 am

*обича да си отговаря в собствените яки теми ;3 *

Откъде да започна.
Да. Разбира се, че всяка книжка влияе. Особено на мен. Като гордо книжно човече, смело заявявам, че всяка прочетена страница остава следи у мен.

Но да.

Ще започна от две книги, които не мога да кажа, че са ми любими, но когато ме питат коя е първата ми или от коя съм се научила да чета.. е, сещам се за тях: "Диви разкази" от Николай Хайтов и "Най-синьото вълшебство" Петя Дубарова. Няма да пиша повече. Просто ще кажа, че това бяха двете книги, които като дете мъкнех със себе си навсякъде.

И ще продължа с най-великото създание, което ми беше верен другар години наред и продължава, разбира се - Хари Потър. Aw. <3 Имах периоди, през които препрочитах всички части. Една след друга. Стигнех до последната и айде пак. Какво ми даде?! Спаси ме. От самотата.

После. После. Ой.

"Спасителят в ръжта" Селинджър.
Холдън.
Идол.
Ах.
След като я прочетох и седях. Просто си седях и не знаех какво да мисля, чувствам, говоря.

Книгите са много, много, много.
Само ще спомена следните имена: Джордж Оруел, Жан-Пол Сартр, Джордж Мартин, Шекспир, Джонатан Сафран Фоер, Маркъс Зюсак, Патрик Зюскид, Чък Паланюк и Чарлз Буковски. И смятайте, че всяка тяхна книга, която съм прочела, ме е променила.
Обожавам.

O, JESUS.
КАК ЗАБРАВИХ!

"451 градуса по фаренхайт" Рей Бредбъри
ЛЮБИМА! Най-великата, най-разкошна! НАЙ-НАЙ!!!!
Кларис.
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com/selena.yordanova https://twitter.com/sn0wblind_
wenchy
Потребител
Потребител
wenchy


Любими автори : Сара Шепард
Любим жанр : Фантастика, Криминални, Комедии, Драма
Брой мнения : 8

Книгата, която ме промени  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата, която ме промени    Книгата, която ме промени  EmptyПон Юли 16, 2012 2:36 pm

Има една книга, която промени мисленето ми върху всичко- Преди да умра на Джени Даунам. Може да те научи на много неща, като например да цениш всяка една секунда от живота. Но има още много книги и велики писатели, които си заслужават аплодисменти, но просто нашата книжарникарка ме намрази, понеже всеки ден съм там :D
Върнете се в началото Go down
LiverpoolTillDeath
Cause Stone Cold Said So!
Cause Stone Cold Said So!
LiverpoolTillDeath


Любими автори : Стивън Кинг, Дж.Роулинг, Джеймс Х. Чейс, Толостой, Шекспир, Достоевски, Данте Алигиери
Любим жанр : Хорър
Брой мнения : 8
Възраст : 33
От : Варна

Книгата, която ме промени  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата, която ме промени    Книгата, която ме промени  EmptyПон Юли 16, 2012 2:47 pm

Първата книга, която истински ме промени беше Хари Потър. Определено. Всеки един роман ми даде по нещичко. От първия до последния. Но...най - вече "Затворникът от Азкабан", "Огненият букал" и "Орденът на Феникса", тъй като героят, с който се "олицетворявам" е Сириус Блек. Много от качествата ми в момента се дължат на възхищението към него.
А самата поредица ми подари едни невероятни седем години. Въвлече ме в един съвсем различен свят. Когато прочетох последната книга...ами, за първи път през съзнателният си, зрял живот аз си позволих да помечтая.

Втората книга е "То". На великият писател Стивън Кинг. Мой идол, мой кумир. Това произведение ме научи, че човек не може да избяга от миналото си. Че то ще го следва докато не бъде затворена и последната страница от него.

Останалите книги на Кинг също са ми дали по нещичко. Като съберем всичко на едно място става една огромна бъркотия. Бъркотията мен.
Върнете се в началото Go down
McDreamiell
Angel of happy ending
Angel of happy ending



Любими автори : Т. Пратчет, К. Кондова, Дж. Ролинс, М. Райли, Й. Йовков, Н. Вапцаров и още много
Любим жанр : фентъзи, трилъри, приключенски
Брой мнения : 8
Възраст : 30
От : Силистра /надявам се скоро София/

Книгата, която ме промени  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата, която ме промени    Книгата, която ме промени  EmptyВто Юли 17, 2012 8:09 am

LiverpoolTillDeath написа:
Първата книга, която истински ме промени беше Хари Потър. Определено. Всеки един роман ми даде по нещичко. От първия до последния. Но...най - вече "Затворникът от Азкабан", "Огненият букал" и "Орденът на Феникса", тъй като героят, с който се "олицетворявам" е Сириус Блек. Много от качествата ми в момента се дължат на възхищението към него.
А самата поредица ми подари едни невероятни седем години. Въвлече ме в един съвсем различен свят. Когато прочетох последната книга...ами, за първи път през съзнателният си, зрял живот аз си позволих да помечтая.

Втората книга е "То". На великият писател Стивън Кинг. Мой идол, мой кумир. Това произведение ме научи, че човек не може да избяга от миналото си. Че то ще го следва докато не бъде затворена и последната страница от него.

Останалите книги на Кинг също са ми дали по нещичко. Като съберем всичко на едно място става една огромна бъркотия. Бъркотията мен.

Made my day. ^^

За мен лично:

Да убиеш присмехулник на Харпър Ли - невероятна. спасяваща. даваща надежда за мен и за човечеството.

На изток от Рая на Стайнбек - аааааааааааа. Тимшел. Ти можеш. Моето мото. <3
Върнете се в началото Go down
nebel
er erinnert sich nicht mehr
er erinnert sich nicht mehr
nebel


Любими автори : Тери Пратчет, Рей Бредбъри
Любим жанр : Фентъзи
Брой мнения : 49
Възраст : 26
От : Плевен

Книгата, която ме промени  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата, която ме промени    Книгата, която ме промени  EmptyЧет Юли 19, 2012 3:12 am

Абсолютно съгласен съм за това, че всяка книга ти влияе. Особено при мен, хората със слаб характер, които понякога обичат да се приспособяват към характера на другите...

Но иначе по темата - може би най-много ме промени поредицата за Хари. Хари Потър. Бих могъл даже да нарека всяка книга от поредицата "книгата, която ме запали по книгите". Може би защото е толкова пъстра откъм идеи и същевременно толкова невинна, че всъщност беше перфектният старт за моето бъдещо (вече сегашно) ежедневие - четенето.
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com/momchil.benov
Acapella
Потребител
Потребител
Acapella


Любими автори : Димитър Димов, Виктор Юго, Достоевски, Оскар Уайлд, Бредбъри
Любим жанр : Драма!
Брой мнения : 5
Възраст : 31

Книгата, която ме промени  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата, която ме промени    Книгата, която ме промени  EmptyНед Мар 03, 2013 10:08 pm

Хари, Хари, Хари.

Трудно вече някоя книга така ще промени всичко, но тя го направи. Не, че го осъзнавах. Не, че съм й го позволявала. Не, че след това не срещнах по-стойностни и по-мои си книги.

Но Хари Потър се появи в живота ми много рано и вероятно ще остане до края. Нямаше да пиша тук в момента, ако не я бях прочела, обикнала и израснала с нея, ако не чувствах героите като мои собствени, ако можех изобщо да си представя какво щеше да представлява действителността ми в момента без нейните страници.

Освен нея, ако изобщо може да има "освен" .. "Парижката Света Богородица" на Юго, разбира се.
Върнете се в началото Go down
Manamanah
Потребител
Потребител
Manamanah


Любими автори : Димитър Димов, Виктор Юго, Стайнбек, Оскар Уайлд, Джак Керуак
Брой мнения : 4
Възраст : 35

Книгата, която ме промени  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата, която ме промени    Книгата, която ме промени  EmptyНед Мар 03, 2013 11:01 pm

Първите книги, които ми оказаха особено силно влияние и въздействие, всъщност бяха поезия. Първо тази на Вапцаров ми стана любима, когато я открих като дете в домашната библиотека и с духа си ме вдъхновяваше и посвещаваше в красотата на римите и това изкуство като цяло. Тя... бих казал ме беляза.
Много по-късно срещнах Яворов и естествено, като повечето, които са се зачели повечко,
(по мое мнение)се припознах в него и душевните му терзания, присъщи за по-дълбоките и
деликатни души.
След това вече беше Стайнбек и "Зимата на нашето недоволство". Тя просто ми повлия, за да не губя една част от себе си, каквато са книгите и изобщо изкуството на думите.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Книгата, която ме промени  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата, която ме промени    Книгата, която ме промени  Empty

Върнете се в началото Go down
 
Книгата, която ме промени
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Bookworms World :: Светът на книгите :: За книгите-
Идете на: