Bookworms World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиФилми по книги?  3f6f1ba3f7c31962Регистрирайте сеВход
RealTop.net BgTopWeb.com - Класация на Българските топ сайтове Гласувайте за моя сайт в БГ чарт
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
» Музиката, която звучи в момента
Филми по книги?  EmptyВто Апр 01, 2014 12:31 am by nebel

» Младият Зейфод и безопасността
Филми по книги?  EmptyПет Дек 20, 2013 2:41 pm by a Word Child

» Почти безобидна
Филми по книги?  EmptyПет Дек 20, 2013 2:40 pm by a Word Child

» Сбогом и благодаря за рибата
Филми по книги?  EmptyПет Дек 20, 2013 2:39 pm by a Word Child

» Животът, вселената и всичко останало
Филми по книги?  EmptyПет Дек 20, 2013 2:39 pm by a Word Child

» Ресторант на края на вселената
Филми по книги?  EmptyПет Дек 20, 2013 2:38 pm by a Word Child

» Пътеводител на галактическия стопаджия
Филми по книги?  EmptyПет Дек 20, 2013 2:36 pm by a Word Child

» Любими автори
Филми по книги?  EmptyНед Юли 21, 2013 3:29 pm by Sky

» Избор на книги
Филми по книги?  EmptyНед Юли 21, 2013 3:26 pm by Sky

Книга на месеца

"Книгата разказва историята на малката Лизел, която попада при приемно семейство след смъртта на брат си. Новото й семейство, макар и бедно, я приема с цялата любов, на която е способно, като новият й баща я научава да чете и разбере красотата и силата на думите."

 

 Филми по книги?

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
a Word Child
“We read to know that we are not alone.”
“We read to know that we are not alone.”
a Word Child


Любими автори : Сартр, Оруел, Паланюк, Буковски
Брой мнения : 126
Възраст : 30
От : Габрово

Филми по книги?  Empty
ПисанеЗаглавие: Филми по книги?    Филми по книги?  EmptyНед Юли 15, 2012 9:41 pm

За или против?
Аз лично твърдо не одобрявам. Толкова по-хубаво е човек сам да изгражда представата си за дадена книга. А и съм убедена, че сте забелязали колко по-различни правят филмите, колко по-съкратени, променени, а актьорският състав няма нищо общо с героите (което мен ме вбесява)... Е, има и изключения, но са твърде малко.

Та, както се казва: никога не съдете за една книга по филма.
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com/selena.yordanova https://twitter.com/sn0wblind_
nintendoCat
when the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives
when the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives
nintendoCat


Любими автори : J. R. R. Tolkien, Edgar Allan Poe, H.P. Lovecraft
Любим жанр : Horror, Sci-Fi, High fantasy
Брой мнения : 16
Възраст : 29
От : Пазарджик

Филми по книги?  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филми по книги?    Филми по книги?  EmptyПон Юли 16, 2012 3:03 pm

Аз, в интерес на истината, нямам против филмирането на книгите. Защото знам, че ще седна и ще прочета книгата преди да гледам някой филм, който ме е заинтригувал. Страшно ми е интересно да сравнявам своите представи с изображенията, които виждам след това. Някои се оказват много по-добри попадения от тези в собственото ми въображение :) Но и обратното е рецидив - да изгледам някой филм, а след това да прочета книгата, върху която е базиран. Пък и така съм сигурна, че ако филма ми е харесал, то книгата ще е обезателно страхотна :)
Единственото, което ме дразни, е факта, че повечето хора не си правят труда да свършат едното или другото. Често си остават само с филма и си изграждат грешно впечатление за героите. Много мразя репликата "Аз не харесвам този или онзи персонаж.", а в същото време изказания аргумент е на основата на филма. И в 100% от случаите съм абсолютно убедена, че ако въпросния човек прочете книгата, то мнението му за същия този персонаж, който не му е харесал във филма, ще се промени. Поне частично. Аз затова избягвам да гледам първо филмите (факт е, че почти никога не съм имала герой, който не харесвам. Има само такива, които най-малко харесвам =D). Много по-лесно е да разбереш героя и да му симпатизираш когато си чел книгата, съвсем различно е тепърва филма да ти изгражда някаква представа за някаква си там личност за час и половина и сгъчкана история :)
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com/nintendocat https://twitter.com/#!/nintendocatt http://www.pottermore.com/en/profile/yewrain42
LiverpoolTillDeath
Cause Stone Cold Said So!
Cause Stone Cold Said So!
LiverpoolTillDeath


Любими автори : Стивън Кинг, Дж.Роулинг, Джеймс Х. Чейс, Толостой, Шекспир, Достоевски, Данте Алигиери
Любим жанр : Хорър
Брой мнения : 8
Възраст : 33
От : Варна

Филми по книги?  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филми по книги?    Филми по книги?  EmptyПон Юли 16, 2012 3:06 pm

Аз съм за. Но преди това задължително прочитам книгата. Е, ако гледам филм и едва след тогава разбера, че е по книга...ами, пак я прочитам ;д
Върнете се в началото Go down
wenchy
Потребител
Потребител
wenchy


Любими автори : Сара Шепард
Любим жанр : Фантастика, Криминални, Комедии, Драма
Брой мнения : 8

Филми по книги?  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филми по книги?    Филми по книги?  EmptyПон Юли 16, 2012 3:11 pm

Хм... Да си кажа аз обичам да пиша. Понякога се вдъхновявам от живота, а друг път от книгите. Но винаги, когато започна да пиша ми излиза като филм. Така, че съм за, макар и да прочитам книгата, без значение дали съм гледала филма или не.
Върнете се в началото Go down
nebel
er erinnert sich nicht mehr
er erinnert sich nicht mehr
nebel


Любими автори : Тери Пратчет, Рей Бредбъри
Любим жанр : Фентъзи
Брой мнения : 49
Възраст : 26
От : Плевен

Филми по книги?  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филми по книги?    Филми по книги?  EmptyЧет Юли 19, 2012 3:17 am

Ох, не знам. За съм, защото понякога наистина стават добри неща. Но същевременно съм и против, защото си позволяват да променят твърде много неща. Екранизациите в повечето случаи завършват "пагубно" и понякога се чудя откъде накъде на някой сценарист би му хрумнало да включи такова нещо във филма - може би така му се е искало на него да стане, не знам, но щом е трогнало читателите толкова, че да има огромен тираж и заради това да се създаде филм по него - не смятам, че изобщо нещо трябва да се променя. Например нещо, което много ми допадна - на Денерис Таргариен от Песен за огън и лед косата е руса. А на актрисата, която несъмнено са избрали заради очите (типично таргариенски) вместо да оставят истинската й коса - кестенява, са избрали да спазят всичко както е в книгите. И затова имат адмирациите ми, ако я бяха оставили с кестенява сигурно нямаше да гледам сериала...
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com/momchil.benov
Sponsored content





Филми по книги?  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филми по книги?    Филми по книги?  Empty

Върнете се в началото Go down
 
Филми по книги?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Нови книги
» Любими книги
» Сайтове за книги
» Опиши се с книги
» Избор на книги

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Bookworms World :: Светът на книгите :: За книгите-
Идете на: